אודות
הפלגות הרפתקה
אנטרקטיקה אנטרקטיקה
סבאלברד סבאלברד
נורבגיה נורבגיה
סקוטלנד סקוטלנד
חופשות שייט
השטה עצמית
אלבומי הפלגות
קישורים
מי אנחנו

Englishצור קשרעמוד הבית
הפלגות הרפתקה - אנטרקטיקה

אנטרקטיקה היא היבשת הקרה, מוכת הרוחות ובאופן מפתיע גם היבשה ביותר בכדור הארץ. אין ולא היתה מעולם אוכלוסיה מקומית קבועה באנטרקטיקה ורק כמה אלפי תושבים זמניים מאכלסים את תחנות המחקר השונות הפזורות בה.

זהו חבל ארץ קשה, 98% משטחה מכוסה קרח עד והטמפרטורות יורדות בחודשי החורף במקומות מסויימים עד מתחת לשמונים מעלות מתחת לאפס. היבשת כמעט נטולת צמחיה ועולם החי שבה מוגבל למספר מועט של מינים המותאמים באופן מרשים ביותר לתנאי האקלים הקשים.

ובכל זאת, אנטרקטיקה היא מקום מלהיב ומרתק. חופיה ומימיה שננטשים כמעט לחלוטין בחודשי החורף החשוכים הופכים לשוקקי חיים בקיץ כאשר אלפים רבים של פינגווינים, כלבי ים, פילי ים ועוד חוזרים אליה על מנת לעסוק במלאכת הרבייה. הטמפרטורות עולות ומגיעות בשולי היבשת לחמש ואף עשר מעלות מעל האפס. רצועת החוף הקפואה מפשירה לאיטה וחושפת נופים עוצרי נשימה. פסגות עצומות, קרחוני ענק ואינספור פיסות קרח בגדלים וצורות שונות ומשונות משייטות במימיה.

הדרום האנטרקטי נעדר טורפים יבשתיים לחלוטין, ועובדה זו היא המאפשרת לבעלי החיים להקים מושבות חשופות כל כך לאורך החופים ולנו בני המזל הזוכים להגיע לשם לצפות בהם מקרוב מאד בלא לעורר בהם כל חשש.

ההפלגה לאנטרקטיקה על גבי יאכטת מפרש היא חווית חיים, לא פחות מכך. הרפתקה המסעירה את הדמיון ומאפשרת לחוות את המקום המופלא הזה מקרוב, להגיע למקומות אליהם לא ניתן להגיע בכל דרך אחרת, להעמיק ולצפות לאורך זמן בבעלי החיים ובאורחות חייהם.

בניית האתר - imoon פיתוח תוכנה | עיצוב האתר - סטודיו רז